Przewrotne hasło "Rzuć to wszystko co złe" zaczerpnięte z piosenki Zbigniewa Wodeckiego ma tak naprawdę wydobyć to, co w polskiej architekturze najlepsze.

Zmień wizję w projekt

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który będzie punktem wyjścia do rozmowy o nowym języku współczesnej architektury, a także spójnych wizualnie i koncepcyjnie obiektach, wykorzystujących nowoczesne rozwiązania budowlane.

To już druga studencka odsłona konkursu "Zmień wizję w projekt", co roku organizowanego przez firmę ROCKWOOL. Bo wyjątkowa budowla to także najlepsze rozwiązania, które sprawiają, że staje się ona nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Jak zapewnić komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom, gościom czy użytkownikom danego obiektu? Rozwiązań ROCKWOOL nie widać gołym okiem, a są odczuwalne na co dzień: izolacja akustyczna, najwyższej jakości zabezpieczenia przeciwogniowe, energooszczędne rozwiązania i systemy regulujące poziom wilgoci. To wszystko wpływa na jakość życia mieszkańców, ich zdrowie i samopoczucie. Staramy się sprostać wymaganiom współczesnego świata i wpływać na jego rozwój - te same cele powinny mieć realizacje, które zostaną wyłonione w konkursie.

Zasady konkursu dla studentów

Zasady konkursu:

 • W konkursie może wziąć udział student lub zespół studentów kierunków architektonicznych.
 • Do konkursu można zgłosić jeden projekt obiektu. Warunkiem kwalifikacji prac do konkursu jest wyeksponowanie w realizacji rozwiązań ROCKWOOL, ROCKFON lub ROCKPANEL (więcej o naszych markach w zakładce „Rozwiązania”).
 • Konkurs obejmuje wszystkie rodzaje budynków m.in. obiekty użyteczności publicznej, edukacyjne, oświatowe, komercyjne, budynki jednorodzinne, budynki mieszkaniowe wielorodzinne.
 • Prace należy zgłaszać do 31 stycznia 2018 r drogą elektroniczną na adres konkurs@rockwool.com (w tytule e-maila dopisać „Konkurs dla studentów”) lub pocztą na adres ROCKWOOL Polska, ul. Kwiatowa 14, 66-131 Cigacice ( z dopiskiem  „ZMIEŃ WIZJĘ W PROJEKT. Konkurs dla studentów”).

Forma opracowania prac konkursowych

Prace konkursowe powinny zawierać minimum 1 planszę zawierającą projekt obiektu. Istnieje możliwość, aby zastosowane rozwiązania ROCKWOOL, ROCKFON lub ROCKPANEL były przedstawione na istniejącej planszy, w formie osobnej planszy lub w formacie innym, np. prezentacja, opis etc.
Prace zgłoszone w konkursie powinny zawierać zasadnicze plany, przekroje, wizualizacje lub zdjęcia makiety projektowanego obiektu w rozdzielczości min. 300 DPI.


Prace nadsyłane drogą elektroniczną powinny być zgodne z następującą specyfikacją:

 • rozmiar pracy 70 x 100 cm
 • projekt graficzny przygotowany w skali 1:1 w rozdzielczości 150 dpi
 • wszystkie czcionki zamienione na krzywe, praca spłaszczona bez warstw
 • wszystkie kolory zapisane w CMYK-u
 • projekt zapisany w jednym z formatów: PDF, TIFF, EPS, JPG
 • nazwy plików bez polskich znaków typu "ć" itp.
 • każdy motyw w osobnym pliku
 • max. rozmiar wiadomości 10 Mb - jeżeli przesyłane pliki będą większych rozmiarów prosimy zaopatrzyć kolejne wiadomości tym samym tytułem
 • charakterystyka obiektu nie musi być integralną częścią planszy - max. 3000 znaków opisu
 • wypełniony formularz Excel z informacjami i danymi dot. pracy konkursowej (do pobrania poniżej)

Nagrody

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy


Pobierz formularz

Pobierz
regulamin


Pobierz regulamin

Oświadczenia uczestnika konkursu


Oświadczenia uczestnika konkursu

Jury

Prace będzie oceniać Jury w składzie:

1. Marian Fikus

profesor dr hab. architekt


Urbanista, planista Laureat Honorowej Nagrody SARP w 2008 r. Zdobywca przeszło 100 nagród i wyróżnień w konkursach urbanistycznych i architektonicznych, w tym 5 nagród w konkursach międzynarodowych.

2. Piotr Pawlak

ROCKWOOL Polska


Absolwent Politechniki Łódzkiej, od 18 lat związany z rynkiem materiałów izolacyjnych, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego ROCKWOOL – działu zajmującego się analizą, doradztwem i szkoleniami z zakresu energooszczędnego budownictwa i rozwiązań izolacyjnych, prezes BuildDesk Polska – firmy konsultingowej zajmującego się doradztwem i optymalizacją energetyczną.

3. Laureat tegorocznego konkursu dla architektów

"Zmień wizję w projekt"


Skontaktuj się z nami

 

Organizatorzy